TANIEC Z KASETONAMI

Kasetony na podłodze to coraz śmielej realizowana wizja w świcie projektowania wnętrz i designu. Co sprawia, że te kojarzące się z pałacami, bibliotekami i miejscami związanymi z tradycją i prestiżem podłogi znajdują swoje miejsce w wielu współczesnych mieszkaniach i domach?

Dodają wnętrzom elegancji i wyrafinowania. Są często wybierane do pomieszczeń, które mają wyglądać luksusowo i prestiżowo, takich jak salony, jadalnie czy biblioteki. Kasetony mają długą historię. Były obecne w pałacach, zamkach i rezydencjach od wieków. Niosą ze sobą pewien historyczny i klasyczny urok, który trudno jest osiągnąć innymi metodami.
 

Pałacowa podłoga w mieszkaniu?

Kasetony coraz śmielej pojawiają się w wielu projektach, a tym samym w domach i mieszkaniach. Te kojarzące się z wielkimi pałacami podłogi szturmem wtargnęły do wizji wnętrzarskich współczesnych inwestorów i projektantów – Nie tylko podłoga ułożona w klasyczną jodełkę ale także kasetony coraz śmielej rozgaszczają się w domach i mieszkaniach. Te drugie można układać w różnych wzorcach i stylach, co pozwala na dużą elastyczność w projektowaniu wnętrz. Dobrze wykonana podłoga kasetonowa jest bardzo trwała i może przetrwać wiele lat, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana. Naturalne materiały, takie jak drewno są odporne na uszkodzenia i zużycie, nic więc dziwnego, że przetrwa z nami długi czas - dodaje Sebastian Kos, ekspert Chapel Parket.

Kasetony pasują do różnych stylów wnętrzarskich - od klasycznych, przez rustykalne, po nowoczesne. Dzięki temu mogą być stosowane zarówno w tradycyjnych, jak i współczesnych aranżacjach. - Wyraźnie obserwujemy większe zainteresowanie kasetonami. Inwestorzy coraz chętniej decydują się właśnie na taki wzór podłóg. Wracamy obecnie nie tylko do natury, ale także do tradycji, a takie są właśnie kasetony - dodaje ekspert marki.

10 schematów kasetonów

Marka Chapel Basilica obejmuje 10 gotowych schematów kasetonów (Cross Cassette, Empire, Variance, Etoille, Albert, Versailles, Renaissance, Chantilly, Castel, Chateau), ale standardowe wzory mogą zostać jeszcze zmodyfikowane. Istnieje także możliwość stworzenia własnego schematu lub odtworzenia elementów na potrzeby rewitalizowanego wnętrza. Są dostępne w kilkudziesięciu intensywnych kolorach, przy czym jeden kaseton może składać się z elementów w różnych odcieniach. Słowem – nieograniczone możliwości zgodne z własnymi upodobaniami.

Kasetony mają 20 mm grubości, tworzy się je z materiału litego oraz warstwowego (inżynieryjnego), który dedykowany jest także na ogrzewanie podłogowe. Jak wszystkie podłogi Chapel Parket, także te postarzane i składane ręcznie elementy, są zabezpieczone olejem woskowym wzbogaconym o związki krzemu. Substancja podnosi odporność kasetonów na uszkodzenia związane z ich codziennym użytkowaniem, ułatwia także ich bieżącą pielęgnację i konserwację.

 

Projekt: Mateusz Baumiller
Zdjęcia: ONI STUDIO
Podłoga: Chapel Basilica, kolor Channel

Pobierz plik

Powrót