Nowoczesny eklektyzm na Saskiej Kępie

Prywatne mieszkanie – Warszawa - Polska

 

Opowieść o tym mieszkaniu rozpoczyna się w 2016 roku, kiedy to inwestorzy (małżeństwo z dwójką dzieci) kupili na Saskiej Kępie apartament o powierzchni 130 m2.  Do współpracy właścicieli apartamentu z pracownią projektowania wnętrz Viva Design z Rzeszowa doszło… dzięki publikacji na łamach magazynu „Czas na Wnętrze”.  W czasopiśmie ukazała się bowiem realizacja tej pracowni, a inwestorzy zakochali się w projektowanych przez nią wnętrzach do tego stopnia, że  postanowili zlecić jej przygotowanie projektu wnętrz swojego apartamentu.  W ramach współpracy Viva Design przygotowała projekt wnętrz wraz z wizualizacjami, jak również zestawienie materiałów. Pracownia poleciła ponadto wykonawców i dostawców, a wreszcie - pełniła stały nadzór autorski nad prowadzonymi pracami wykończeniowymi. Inwestorzy postawili na materiały najwyższej jakości, w tym m.in. dębowe podłogi z kolekcji Chapel Parket. 

Apartament składa się z dwóch stref. Pierwsza jest przeznaczona dla gości, tworzą ją: przedpokój, kuchnia z salonem oraz toaleta. Drugą (dla domowników) otwiera przedpokój, z którego można wejść do pralni, pokoju córki, pokoju syna, łazienki dzieci oraz gabinetu. W apartamencie wyznaczona została także strefa prywatna dla małżonków w skład której wchodzą sypialnia, łazienka oraz garderoba. 

Autorką projektu jest Barbara Kułak-Steciak,
właściciel i główny projektant pracowni Viva Design

 

Szczegółowy opis wnętrza jest dostępny na stronie internetowej pracowni Viva Design
Autorem zdjęć jest Krzysztof Czapor

 

Wnętrze zaprojektowane przez Viva Design w 2019 roku otrzymało nagrodę w prestiżowym, międzynarodowym konkursie A 'Design Award & Competition.

W skład oceniającego prace jury weszli wpływowi członkowie prasy, uznani projektanci, czołowi naukowcy oraz wybitni przedsiębiorcy na całym świecie. 

 

Podłoga: Original Chapel Parket

Wybarwienie: Bruce (17-wieczny Biały)

Długość: Mix pomiędzy 1500 a 3000 mm (max do 15% może być dostarczonych poniżej 1500 mm) 

Selekcja drewna: Rustic A/B Mix

Zobacz tę kolekcję Zobacz więcej wnętrz prywatnych Sprawdź dostępne selekcje