AWspółczesna architektura w zabytkowym obiekcie

UBIQ 34  - Poznań - Polska 

 

UBIQ 34 to kompleks biurowy mieszczący  się w Poznaniu, a ściślej - w sercu Grunwaldu; między ulicami Grunwaldzką, Wojskową i Ułańską. Projekt powstał w pracowni CDF Architekci.

Historia budynku sięga roku 1885; jest zlokalizowany na obszarze będącym niegdyś koszarami. W latach 1965-2012 mieściło się w nim… przedszkole. 

Kompleks tworzą trzy budynki usytuowane wokół kameralnego dziedzińca, które zostały nazwane roboczo A, B, C.  Pierwszy z nich - zabytkowy (powstał jako kantyna oficerska dla kadry stacjonującego tu pułku ułanów) pełni funkcję biurową, w planach jest także restauracja. Budynek B również jest obiektem biurowym, zaś ostatni z nich (C) to pawilon wielofunkcyjny.

Budynek został nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami. Zwyciężył m.in. w konkursie „Eurobuild Awards in Architecture 2016” , którego organizatorem jest Eurobuild Central & Eastern Europe oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich. Pierwsze miejsce przyznano mu zarówno w kategorii „najlepszy budynek biurowy”, jak i „najlepsza rewitalizacja w Polsce”. UBIQ 34 otrzymał także Nagrodę SARP ROKU 2015 w kategorii „obiekt specjalny - obiekt zrealizowany na obszarze objętym ochroną konserwatorską”. Przyznano mu także nagrodę im. Jana Baptysty Quadro na najlepszą realizację architektoniczną w Poznaniu 2015 roku. 

Więcej informacji dostarcza strona internetowa www.ubiq.com.pl
Autorem zdjęć jest Przemysław Turlej
 

 

 

Podłoga: Original Chapel Parket

Wybarwienie: Elsey (17-wieczny Przyciemniany)

Grubość i szerokość: 15 x 185 mm

Długość: Mix pomiędzy 1500 a 3000 mm (max do 15% może być dostarczonych poniżej 1500 mm) 

Selekcja drewna: Rustic A/B Mix

Zobacz tę kolekcję  Zobacz więcej wnętrz komercyjnych  Sprawdź dostępne selekcje