Apartament inspirowany klimatem nordyckim. Wyjątkowe miejsce na mapie Rzeszowa

- Inwestorzy postawili na wnętrza nietuzinkowe, zupełnie niepodobne do tych, które powstają obecnie. Zależało im na ciemnych i klimatycznych przestrzeniach w stylu industrialno – nordyckim, i takie też stworzyliśmy - mówi Barbara Steciak z firmy VIVA DESIGN, która zaprojektowała wyjątkowy dom w Rzeszowie. Wnętrza tej realizacji przywodzą na myśl ukłon w stronę stylu skandynawskiego z mocnymi i ciemnymi barwami oraz naturalnymi materiałami, takimi jak cegła, kamień i oczywiście drewno.

Wszechobecne jasne barwy i neutralne elementy wystroju wnętrz znalazły się na liście tych punktów, których w swoim apartamencie na pewno nie chcieli umieszczać rzeszowscy inwestorzy. Zgodnie ze swoimi upodobaniami postawili na wnętrza nacechowane nordycko - industrialnym klimatem. W rezultacie otrzymali miejsce pełne naturalnych materiałów i w ciemnych odcieniach, czyli dokładnie takie o jakim marzyli. Dodatkowym atutem jest piękne umiejscowienie domu w urokliwej części stolicy Podkarpacia.

Cegła, kamień, drewno

Rzeszowski apartament mieści się w spokojnej okolicy, w bliskim otoczeniu przestrzeni do rekreacji. - Niedaleko domu znajduje się miejsce do jazdy na rowerze, spacerów czy też jazdy konnej. Wszystko to czego potrzeba nam do relaksu i oczyszczenia głowy po ciężkim dniu w pracy. Inwestorzy marzyli o ciemnych i klimatycznych wnętrzach, niejako połączonych z tak urokliwym umiejscowieniem domu. W grę wchodziły wyłącznie ciemne barwy i stworzenie klimatu industrialnego. Właściciele pragnęli czegoś innego, wyjątkowego, dlatego znacznym obszarem w jakim się obracaliśmy była estetyka nordycka, którą uwielbiają - tłumaczy Barbara Steciak, Dyrektor Kreatywny VIVA DESIGN, firmy projektującej wnętrza.

Zgodnie z upodobaniami inwestorów główną rolę we wnętrzach wspólnie grają: cegła, metal, kamień oraz drewno - Aby uzyskać nietuzinkowy efekt zamiast gładkich ścian i sufitów zastosowaliśmy tynk strukturalny (mielony marmur barwiony na kolor beżowo szary). Imitacja boazerii na ścianie korytarza to ukłon w kierunku tradycyjnej boazerii jaka występuje w Skandynawii. Jest ona jednak podrasowana ciemno zielonym kolorem - wyjaśnia Barbara Steciak. - Ciemne kolory ziemi to wyznacznik tego projektu. Kolor zieleni jaki pojawia się w postaci ściany z roślin stabilizowanych podkręca tylko wrażenie przebywania w Norweskich lasach. Ponadto ważną rolę odgrywa w tym projekcie podłoga. W salonie i kuchni postawiliśmy na elegancki kamień zaś w górnej części, gdzie mieści się sypialnia i garderoba zamontowano drewnianą podłogę w ciepłym odcieniu brązu, która współgra z czarnymi elementami pomieszczeń - dodaje Dyrektor Kreatywny VIVA DESIGN.

Dębowy parkiet to nie tylko dopełnienie całości oraz walory estetyczne, ale także wyjątkowy mikroklimat jaki tworzy w pomieszczeniu drewno - Jako materiał higroskopijny, drewno działa jak naturalny bufor: w zależności od potrzeb akumuluje wodę lub oddaje jej nadmiar. Surowiec może dzięki temu regulować wilgotność pomieszczenia. Nasze podłogi to produkt nie tylko cieszący oko, ale także zdrowie mieszkańców - tłumaczy ekspert marki podłóg drewnianych Chapel Parket, Sebastian Kos. - Drewniane podłogi z najwyższej klasy dębu europejskiego to inwestycja na lata. Taki parkiet wpasowuje się niemal w każde wnętrze i każdy styl. Nie tylko rustykalny, prowansalski i minimalistyczny, ale rónież jak ten w rzeszowskim projekcie, ciemny i skandynawski. Cieszymy się, że nasze podłogi znalazły swoje miejsce w tak szczególnych wnętrzach - dodaje ekspert marki Chapel Parket.

Zdjęcia: VIVA DESIGN

Pobierz plik

Powrót