DĘBOWE DESKI O RÓŻNYCH SZEROKOŚCIACH, CZYLI CIEKAWA ALTERNATYWA NA PODŁODZE

Kiedyś była koniecznością wynikająca z potrzeby najbardziej efektywnego wykorzystania dostępnego surowca. Dziś jest to nieszablonowa alternatywa dla rozwiązań, które są nam znane. Podłoga wykonana z desek o zróżnicowanych szerokościach daje niecodzienny efekt, który przypadnie do gustu miłośnikom naturalnego drewna.

Tworzenie na zamówienie drewnianych podłóg można porównać z pracą krawca, który szyje ubranie na miarę. Indywidualne podejście pozwala osiągnąć niepowtarzalne efekty, bo to inwestor decyduje o wszystkich cechach materiału (m.in. jego kolorze, wykończeniu i rozmiarach). Nabywca nie musi wybierać produktu spośród gotowych propozycji, ale sam kreuje podłogę marzeń: nie idzie na kompromis, ale realizuje własną wizję.

Podłoga stworzona z desek o różnych szerokościach to jedno z rozwiązań, które po latach zapomnienia jest odkrywane na nowo. Kiedyś wykorzystywano je z pobudek ekonomicznych, dziś natomiast o wyborze desek różniących się szerokościami decydują wyłącznie względy estetyczne. - Taka podłoga to propozycja zwłaszcza dla osób ceniących wszystkie cechy naturalnego drewna; różnorodność jego odcieni, fakturę oraz fakt, że w przyrodzie każde drzewo jest inne. Podłoga z desek o różnych szerokościach jest klasyczna, a jednocześnie spektakularna. Efekt ten można jeszcze spotęgować wybierające drewno stylizowane. Procesy postarzania surowca sprawiają, że przypomina on materiał pochodzący z wiekowych domostw - tłumaczy Sebastian Kos, ekspert marki Chapel Parket.

- Nie ma przeciwwskazań technicznych do montażu desek o różnych szerokościach. Drewniane podłogi, zwłaszcza dębowe, cieszą się obecnie ogromną popularnością. Różnice w rozmiarach elementów jeszcze mocniej akcentują naturalne pochodzenie surowca, z którego zostały one wykonane. Rozwiązanie, choć z długą tradycją, można traktować jako nowość, która będzie zyskiwać na popularności wśród miłośników drewna – zaznacza ekspert marki Chapel Parket, której możliwości to niemal 60 odcieni do wyboru, 4 selekcje drewna, deski w szerokości od 85 mm nawet aż do 385 mm, 3 rodzaje klepek, 10 wzorów kasetonów, 6 sposobów wykończenia drewna. Łącznie pozwala to stworzyć ponad 60 tys. różnorodnych produktów.

Co więcej, Chapel Parket obejmuje elementy wykonywane w drewnie litym, jak i inżynieryjnym (warstwowym). Konstrukcja drugiego z wymienionych ogranicza pracę drewna, dzięki czemu możliwe jest tworzenie produktów w rozmiarze XXL. Większość desek Chapel Parket jest dostępna w tzw. miksie długościowym.

W jednym projekcie możliwe jest łączenie nie tylko desek o odmiennych szerokościach, ale kilku różnych elementów. Deski mogą być „towarzystwem” i dopełnieniem parkietu z klepek, klepki świetnie sprawdzą się również we wnętrzu z podłogą kasetonową. Ograniczeń technicznych właściwie nie ma; rezultat zależy wyłącznie od kunsztu parkieciarza i kreatywności inwestora lub projektanta.

 

Pobierz plik

Powrót