Drewniana podłoga na lata

Jedyne w swoim rodzaju – to określenie najlepiej opisuje podłogi Chapel Parket. Tworzone na zamówienie i zgodnie z wymaganiami inwestorów dębowe deski, klepki i kasetony wyróżnia wygląd, którego nie sposób pomylić z innymi propozycjami rynkowymi. Odpowiednio zadbany drewniany parkiet może posłużyć przez wiele lat i cieszyć oko naturalnym procesem starzenia.

 

Inwestycja w podłogę wykonaną z naturalnego drewna jest decyzją długoterminową – przy odpowiedniej pielęgnacji możemy cieszyć się nią przez długie lata. Już przy zakupie warto zapoznać się z dołączoną do produktów instrukcją producenta, dotyczącą sposobu ich czyszczenia i konserwacji.

Podłogi marki Chapel Parket wyróżniają się kilkoma cechami: są heblowane, ich kolor jest efektem manipulacji czynnikami chemicznymi (są barwione w masie, a nie malowane), wszystkie elementy są olejowane. Co to oznacza w praktyce? - Heblowanie uwydatnia naturalny rysunek drewna i podkreśla wszystkie jego najlepsze cechy, stąd podłogi Chapel Parket wyglądają tak wyjątkowo. Nie malujemy drewna bejcą: barwę drewna otrzymujemy przez zastosowanie odpowiednich substancji. Całość zabezpieczamy olejem woskowym wzbogaconym o związki krzemu. – podkreśla Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket.

W przypadku elementów sygnowanych tym brandem zalecane jest, aby pierwsza konserwacja miała miejsce nie prędzej niż miesiąc po montażu podłogi. - Olej woskowy, którym zabezpieczone są podłogi w procesie ich produkcji musi się utwardzić. Przez pierwsze 30 dni zdecydowanie zalecamy, aby podłoga nie była poddawana zabiegom pielęgnacyjnym (myta czy olejowana). – dodaje P. Bekas. Później podłogi powinny być olejowane według potrzeb, obserwacji średnio co rok lub dwa

lata. Proces ten nie jest drogi i czasochłonny. Konserwację olejem wzbogaconym krzemem, w przeciwieństwie do posadzek lakierowanych, można wykonywać także punktowo.

Olejowanie nie tylko odświeża podłogę, ale sprawia, że deski wyglądają jak nowe. Dzięki pielęgnacji olejem drobne zarysowania oraz plamy wynikające z codziennego użytkowania znikają bez śladu. Taką właściwe pielęgnowaną podłogą możemy cieszyć się przez długie lata i z nieukrywaną satysfakcją na bieżąco podziwiać proces jej naturalnego starzenia.

Pobierz plik

Powrót